PARODOS

Linas Liandzbergis | FOLLOWING MYSELF

2019 11 22 - 2019 12 10
 
Lapkričio 22 d., penktadienį, 18 val. Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2, Vilnius) atidaroma menininko, tapytojo Lino Liandzbergio kūrybos paroda „Following Myself“ (ang. „Savo paties pėdsakais“).

Paroda sudaryta iš kūrinių, sukurtų per pastaruosius dvejus metus, kuriuos iš dalies inspiravo autoriaus kelionės ar išvykos Lietuvoje ir svetur. Naujoji kolekcija žymi ir naują menininko tapybos kryptį. Jei pastaruoju dešimtmečiu L. Liandzbergio paveiksluose dominavo popkultūros motyvai, ryškus koloritas, įvairios ironiškos ir žaismingos aplikacijos, tai naujuose kūriniuose galima stebėti, kaip kinta autoriaus pasirinktos kalbos priemonės.

Daugelyje naujosios serijos paveikslų ryškėja fotografijos įtaka ir jos bruožai: negatyvo efektas, pasiekiamas naudojant juodą foną ir sidabriškai baltą piešinio liniją, kasdienės, tarsi atsitiktinės situacijos, pagautos telefono fotokamera, fragmentiškumo ir momentiškumo paieškos. Kūriniuose ima vyrauti tikroviški, menininko realybėje pamatyti ir užfiksuoti vaizdiniai, dokumentiškumas, tačiau autorius, regis, neatsisako ir jo kūrybai taip būdingų fantastinių motyvų ar paradoksalių sugretinimų.

Linas Liandzbergis: „Tapo svarbu grįžti prie natūros ir labiau patyrinėti akimirkos svarbą, rasti ženklą ar simbolį, įprasminantį realią gyvenimo situaciją. Konkrečios vietovės ir tikri paveikslų veikėjai šiuo metu man yra įdomesni už surežisuotas ar sukonstruotas fikcijas. Darbuose buvo svarbu surasti tinkamą santykį, pagauti ir perteikti akimirkos efemeriškumą paprastose situacijose.“

Lino Liandzbergio paroda „Following Myself“ Dailininkų sąjungos galerijoje vyks iki gruodžio 10 d. Parodos lankymas – nemokamas.

Parodą iš dalies remia LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos dailininkų sąjunga.

Andrius Erminas | ŽMOGIŠKASIS FAKTORIUS. FRAGMENTAI

2019 12 13 - 2020 01 11
 
Gruodžio 13 d., penktadienį, 18 val. Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2, Vilnius) atidaroma skulptoriaus, konceptualaus meno kūrėjo Andriaus ERMINO personalinė paroda „Žmogiškasis faktorius. FRAGMENTAI“.

„Žmogiškasis faktorius“ – tai pastaruosius devynerius metus A. Ermino tęsiama tema, kurios kontekste autorius gilinasi į skirtingas filosofines-socialines sąvokas (pvz., „Karuselė“, „Dėžė“, „Sodai“ ar „Kūnai“) bei apmąsto žmogaus santykius su jį supančia aplinka, buitimi, gamta ir kūryba.

Kaip pastebi dailėtyrininkė Karolina Tomkevičiūtė, „Ermino kūryba paremta tam tikru žaidimo principu, atrodo, kad patį kūrėją pagavęs azartas, kaip vieną ar kitą kasdienybės elementą transformuoti į neįprastą būvį. Todėl menininko darbuose nuolat susipina kontrastingos savybės ir priešpriešos. Jo kuriamus objektus ar instaliacijas dažnai galime skaityti kaip šiuolaikybės kritiką, nes menininko darbuose naujų galių įgyjantys daiktai prabyla apie pseudovertybes ir absurdiškas situacijas“.

Naujoje parodoje „Fragmentai“ autorius tarsi paberia įvairias žmogiškojo pokalbio su vidiniu bei išoriniu pasauliu nuotrupas, tuo pačiu sujungdamas jas į vieningą vizualinio ir semantinio pasakojimo erdvę. Lengvai atpažįstami buities daiktai, kultūros atributai, gamtinį pradą turintys elementai Andriaus Ermino kūryboje virsta skulptūrinėmis kompozicijomis, asociatyviomis instaliacijomis. Kūriniuose netrūksta nuorodų į atsiminimus, sapnus ar svajones – priklausančias tiek individualios, tiek kolektyvinės pasąmonės laukui. Menininkui svarbi ir duotosios vietos architektonika – naująją kolekciją jis kuria sąmoningai ir jautriai permąstydamas galerijos erdves.

Andriaus Ermino paroda „Žmogiškasis faktorius. Fragmentai“ Dailininkų sąjungos galerijoje vyks iki 2020 m. sausio 11 d.
Parodos lankymas – nemokamas.

Parodą iš dalies remia LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos dailininkų sąjunga.