PARODOS

Gvidas Raudonius | MOTYVO PLĖTOTĖ. BOKŠTAI

2020 12 08 - 2020 12 21
 
Gruodžio 8 d., antradienį, Dailininkų sąjungos galerijos vitrinoje (Vokiečių g. 2, Vilnius) be atidaromojo renginio pradeda veikti keramiko Gvido Raudoniaus kūrybos paroda „Motyvo plėtotė. Bokštai“.

Miestas – įstabus organizmas, kuriame kiekvieną kartą įmanoma atrasti kažką naujo, netikėto, stebinančio, džiuginančio. Tai gali įvykti ne tik vaikščiojant senojo Vilniaus gatvėmis, bet ir žiūrint nuotraukas, filmus, kuriuose miestas, jo aplinka, architektūra atsiskleidžia vis naujomis formomis.

Kaip pastebi parodos autorius, keramikoje atspindėti šiuos patyrimus buvo smagus nuotykis. Nors molis yra labai paslanki medžiaga, tačiau visada tenka kontroliuoti ir jos, ir visų kitų kūrybos procese naudojamų priemonių arsenalą. Krosnies temperatūros, naudojamų glazūrų, meninės raiškos priemonių pasirinkimai ir jų visuma dažnai lemia galutinį rezultatą.

Pagrindiniai tūriai gimė naudojant dailininko mėgiamą molio žiedimo techniką, vėliau juos transformuojant. Parodos objektai palytėti aukso potėpiais, siekiant išryškinti fragmentų švytėjimą.
Gvido Raudoniaus kūrybos paroda „Motyvo plėtotė. Bokštai“ Dailininkų sąjungos galerijoje vyks iki gruodžio 21 d. Parodos lankymas – nemokamas.

Parodos kolekcija sukurta autoriui gavus Vilniaus miesto savivaldybės stipendiją.

Karolis Vaivada | ŠVIESŪS PRISIMINIMAI

2020 12 08 - 2021 01 04
 
Gruodžio 8 d., antradienį, Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2, Vilnius) be atidaromojo renginio pradės veikti tapytojo, šiuolaikinio meno kūrėjo Karolio Vaivados kūrybos paroda „Šviesūs prisiminimai“.

Parodos idėja – kalbėti apie atmintį bei jos būsenas. Kiekvienas mūsų turime daugybę prisiminimų, sukeliančių įvairius jausmus. Dažnai prisiminimai patys iškyla mūsų galvose, nulemti patiriamų išgyvenimų, o kai kuriuos prisiminimus mes patys mėginame prisiminti arba pamiršti.

Gyvenimas neatsiejamas nuo atminties, ir kuo ilgiau gyvename, tuo daugiau prisiminimų galime sukaupti. Tačiau žmogaus smegenys, atsakingos už šią sritį, yra sudėtingas organas ir kartais sukelia netikėtus efektus.
 Turbūt daugelis esame patyrę „déjà vu“ jausmą arba kitaip „ateities prisiminimą“, kai aplanko jausmas, jog tai, ką darome ar matome, jau yra buvę, nors vyksta pirmą kartą. Šį reiškinį aprašė ir įvardijo prancūzų filosofas Émile Boirac‘as. Iki šiol yra atlikta daugybė bandymų ir tyrimų, siekiant išsiaiškinti šį fenomeną, tačiau galutinės versijos, kodėl ir kaip jis vyksta – nėra. Prisiminimai, kurių niekada nebuvo, ir yra šios parodos tema.
 
Savo kūryboje Karolis Vaivada naudoja šviesą, siekdamas grynosios abstrakcijos, efemeriškumo, neapčiuopiamumo iliuzijos. Metafizinė šviesos prigimtis gretinama su „déjà vu“ pojūčiu. Parodoje eksponuojami šviečiantys kūriniai – abstrakčios kompozicijos, kuriose specialiu būdu derinama spalvota šviesa. Kūrinių kompozicijos remiasi spalvos lauko tapyba: šviesa formuoja spalvines dėmes ir perkelia jas į abstrakčias struktūras.

Menininko darbuose skleidžiasi stipri minimalizmo įtaka, kai siekiama vengti metaforų ir naratyvų, o šviesa tarnauja kaip stimulas vizualiniam poveikiui sukelti, skatina unikalias žiūrovo patirtis „čia ir dabar“. Šviesa aktyvesnė už bet kuriuos tapyboje naudojamus pigmentus, todėl jos įtaiga gali būti net stipresnė nei tapyto paviršiaus.

Karolio Vaivados kūrybos paroda „Šviesūs prisiminimai“ Dailininkų sąjungos galerijoje vyks iki 2021 m. sausio 4 d. Parodos lankymas – nemokamas.
Parodos rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos dailininkų sąjunga.