PARODOS

2010

Tarptautinė meninės knygryšybos paroda "Užrašai paraštėse"
2010 12 01 - 12 28

Jau šeštą kartą vykstanti tradicinė tarptautinė meninės knygrišystės paroda, be abejo, yra pats svarbiausias ir įdomiausias reiškinys Lietuvos meninės knygrišystės arenoje. Jis suburia šios srities kūrėjus ir pristato pasaulines knygrišystės meno tendencijas. Parodos tema – „Užrašai paraštėse“, vienintelis reikalavimas dalyviams – įrištos knygos kraštinė turi neviršyti 15 cm. Autoriai įrišinėjo pačių pasirinktas knygas – vieni rinkosi paprastus spausdintus leidinius, kiti rišo vienetines autorines knygas, treti – antikvarines, dar kiti – tiesiog tuščius popieriaus lapus. Nors dominuoja įprastai įrištos knygos, bet eksponuojamos ir knygos-objektai. Dalyviai iš trylikos šalių, Prancūzijos, Kanados, Lietuvos, Latvijos, Estijos, Belgijos, Nyderlandų, Švedijos, Vokietijos, Suomijos, Japonijos bei pirmą kartą dalyvaujantys kūrėjai iš Lenkijos ir Australijos, skirtingų mokyklų, kultūrinių patirčių ir tradicijų atstovai, pristato daug įrišimo būdų, naudojamas medžiagas, dekoravimo technikas.
Plačiau »
Piešinių paroda "Susitinkam piešinyje"
2010 11 03 - 11 30
 
Lietuvos dailininkų sąjungos Pamėnkalnio galerijoje vienuolika skirtingų kartų bei meninės prigimties menininkų kviečia į savo piešinių parodą.

Plačiau »
Vlado Karatajaus jubiliejinė tapybos paroda
2010 09 07 - 09 29

Lietuvos dailininkų sąjungos Pamėnkalnio galerijoje rugsėjo mėnesį jubiliejinė žinomo Lietuvos menininko, profesoriaus Vlado Karatajaus tapybos darbų paroda. Ekspozicijoje daugiau kaip trisdešimt pastaraisiais dešimtmečiais sukurtų peizažų ir natiurmortų.
Plačiau »
Lietuvos sentikių ikonos: nuo I. Michailovo iki G. Jakovlevo
2010 07 13 - 08 09

Pamėnkalnio galerijoje liepos 15 dieną atidaroma paroda skirta Lietuvos Sentikių bažnyčios 300 metų jubiliejui. Parodoje eksponuojama daugiau kaip trisdešimt Vilniaus meistrų – Ivano Michailovo ir Georgijaus Jakovlevo – ikonų iš cerkvių ir privačių rinkinių.
Plačiau »
Luiz Martins (Brazilija) WAY ir Karina Matiukienė (Lietuva) TRANS - FORMA
2010 06 09 - 07 10
 
Lietuvos dailininkų sąjungos Pamėnkalnio galerijoje pristatoma dviejų skirtingų ir savaip susisiejančių menininkų kūrybos paroda. Abiems autoriams svarbi jausminė ir taktilinė sferos, o meno kūrinių kolekcijos įkvėptos buvimo kitoje šalyje. Menininkas iš San Paulo Luiz Martins, pristato Lietuvoje sukurtus objektus iš medžio, o Karina Matiukienė eksponuoja industrinio veltinio objektus, įkvėptus dykumos karščio Maroke.
Plačiau »
Paroda iš Korėjos "Anapus žodžių ir kalbos"
2010 04 20 – 05 03
 
Lietuvos dailininkų sąjungos Pamėnkalnio galerijoje balandžio 20 dieną atidaroma paroda iš Korėjos „Anapus žodžių ir kalbos“. Šioje parodoje eksponuojamos budistinės tankos iš privačios kolekcijos leidžia žiūrovui aprėpti gana platų Korėjos budistinės tapybos spektrą ir kartu pažvelgti į šios tradicijos dvasinius turtus.
Plačiau »
Sigitos Maslauskaitės tapybos paroda
2010 03 05 - 03 30
Plačiau »
Henriko Natalevičiaus tapybos paroda
2010 02 03 - 03 03
Pamėnkalnio galerijoje vasario mėnesį tapytojo Henriko Natalevičiaus paroda.
Instaliacija MIŠKAN...
2010 01 06 - 2010 01 30
 
2010 m. sausio 6 d. Pamėnkalnio galerijoje bus pristatytas naujausias grupės “Baltos kandys” (Austė Jurgelionytė, Karolina Kunčinaitė, Miglė Lebednykaitė, Rasa Leonavičiūtė, Laura Pavilonytė, Julija Vosyliūtė) ir jų bendraautoriaus iš Rygos, Kasparso Lielgalvio jungtinis meno projektas “Miškan”.
Šis kūrinys buvo kuriamas kelerius metus ir pirmą kartą parodytas Argentinoje net dviejose galerijose: 2008 Paroda Museo de Arte Contemporáneo de Rosario (MACRO) ir Buenos Airių muziejų centre (Centro de los Museos de Buenos Aires).
Plačiau »