PARODOS

2011

Jubiliejinė Ričardo Filistovičiaus tapybos paroda
2011 05 04 - 2011 05 31
 
Pamėnkalnio galerijoje gegužės mėnesį veiks jubiliejinė tapytojo Ričardo Filistovičiaus paroda. Šeštojoje asmeninėje parodoje eksponuojami pastarųjų metų kūriniai, taip pat darbai iš Lietuvos dailės muziejaus fondo ir privačių kolekcijų.


Ričardas Filistovičius – aktyvus parodų dalyvis, nuo 1978 metų eksponuojantis kūrinius įvairiose grupinėse dailės parodose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Dailininkas surengė penkias asmenines parodas Vilniuje (1980, 1981, 1984, 1998, 2001). Jo kūriniai puošia Lietuvos dailės muziejaus ir Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus bei privačių asmenų rinkinius.
Pasak dailėtyrininkės Lijanos Šatavičiūtės, Ričardo Filistovičiaus kūrybą nelengva priskirti konkrečiai šiuolaikinės Lietuvos tapybos krypčiai. Ekspresyvia stilistika, subjektyviais išgyvenimais ir dramatizmu dvelkiantys darbai glaudžiasi ir prie ekspresionistinio, ir prie siurrealistinio dailės sparno. Dailininko meninį mąstymą atspindi ne tik ekspansyvūs, intuityviai drobėse prasiveržę pasąmonės vaizdiniai, bet ir stiprus istorinės atminties, kultūrinio palikimo klodas, kurį menininkas atgaivina pasitelkdamas individualią tapymo manierą, paradoksalius sugretinimus, savą mitologizuotą vaizdų simboliką.


Parodos atidarymas gegužės 4 d., 17 val.