PARODOS

2011

Paroda: GUCIO STEBUKLŲ ŠALYJE. Czeslawo Miloszo 100-sioms gimimo metinėms paminėti
2011 10 04 - 2011 10 29

Sostinės Pamėnkalnio galerijoje spalio mėnesį eksponuojami Lietuvos ir Lenkijos menininkų darbai, sukurti kūrybinėje stovykloje Palangoje. Paroda skirta Czeslawo Miloszo 100-sioms gimimo metinėms paminėti. 2011 metais Vytauto Didžiojo universitetas mini vieno žymiausių praėjusio šimtmečio poetų, Nobelio literatūros premijos laureato, VDU Garbės daktaro, Lietuvos garbės piliečio, profesoriaus Česlovo Milošo (Czesław Miłosz) metus. 2011-aisiais sukanka 100 metų nuo Č. Milošo gimimo, ši sukaktis įtraukta į UNESCO minimų datų sąrašą.

Paroda skiriama paskutiniam Žečpospolitos piliečiui Česlovui Milošui.

Česlovas Milošas yra Lenkijos ir Lietuvos kultūros koegzistencijos simbolis ne tik literatūroje, bet ir mene. Tęsiant šią idėją ir kilo mintis surengti kūrybinį abiejų šalių menininkų susitikimą. Projekto inspiracija tapo poeto 1962 metais Berklyje sukurtas eilėraštis „GUČIO STEBUKLŲ ŠALYJE“, išreiškiantis autoriaus nostalgiją tiek Vilniui, tiek Varšuvai.
Projekto kuratorių Krzysztof Stanisławski (Varšuva) ir Arvydas Žalpys (Kaunas) kvietimu aštuonias dienas trukusioje kūrybinėje stovykloje dalyvavo menininkai: Zbigniew Maciej Dowgiałło – Varšuvos dailės akademijos dėstytojas, Lietuvos nacionalinės premijos laureatas, Vilniaus dailės akademijos dėstytojas Jonas Gasiūnas, tapytojos iš Varšuvos Eliza Proszczuk ir Justyna Kabala, Marta Sala iš Krokuvos bei skulptorius ir instaliacijų kūrėjas Sylwester Ambroziak iš Varšuvos, tapytoja VDA bakalaurė Eglė Ulčickaitė, tapytoja VDA aspirantė Eglė Karpavičiūtė, tapytojas VDA absolventas Jonas Jurčikas ir tapytoja VDA absolventė Airida Rekštytė.


Projekto organizatorius galerija „Meno parkas“, projekto partneriai Lenkų instituas Vilniuje, Lietuvos dailininkų sąjunga ir Pamėnkalnio galerija, projekto rėmėjai Kultūros rėmimo fondas ir Lenkijos institutas Vilniuje.


Parodos atidarymas spalio 4 dieną, 18 valandą.