PARODOS

2012

Sigitos Maslauskaitės tapybos paroda "Atvaizdai"
2012 03 06 - 03 30
 
Sostinės „Pamėnkalnio galerijoje“ kovo mėnesį veiks Sigitos Maslauskaitės paroda „Atvaizdai“, kurioje žiūrovai pamatys naujausius 2010–2012 m. nutapytus paveikslus ir keletą anksčiau sukurtų, viešai nerodytų kūrinių. Parodos pavadinimas remiasi barokinei dailei būdingu suvokimu: informuoti, patraukti dėmesį, sujaudinti, todėl parodoje vyrauja figūriniai didelio formato „atvaizdai“.

Jų ikonografijos šaltiniai – biblinės temos, tokios kaip „Abraomo auka“, „Jokūbo kova“, „Arkangelas Rafaelis“, „Šv. Marija Magdalietė“ ir pan. Tapytojos sumanymui perteikti svarbus ir galerijoje jaučiamas aliejinių dažų kvapas. Sigita Maslauskaitė daugiausia remiasi baroko meistrų nugludinta ikonografija, ją perfrazuoja ir pasitelkia asmeniniams kūrybiniams poreikiams.

Parodos atidarymo metu „Pamėnkalnio“ galerijoje bus pristatytas pirmasis Sigitos Maslauskaitės kūrybos katalogas. Įvade dailininkė pažymi: „Dauguma mano kūrinių turi aliuzijų į krikščionybę ir krikščioniškosios dailės ikonografiją. Apie paveikslų turinį ir kodėl tapau šventuosius, nuolat klausinėja parodų žiūrovai, žurnalistai ir dailės kritikai. Natiurmortus ir peizažus visi tarsi supranta be paaiškinimų, nors man atrodo, kad žanriniu požiūriu mano kūryba vientisa ir kad neatsižvelgdama į vaizduojamą objektą ieškau savo tapyboje to paties – santykio su pasauliu, žmonėmis, savimi, išraiškos.“

S. Maslauskaitė 1996 m. baigė tapybą Vilniaus dailės akademijoje, 1997–2000 m. studijavo bažnytinį paveldą Romos Grigaliaus universitete. Vėliau krikščioniškosios ikonografijos studijas tęsė Vilniaus dailės akademijos doktorantūroje ir 2006 m. apgynė daktaro disertaciją tema „Šv. Kazimiero kultas ir ikonografija XVI a.– XIX a. pradžioje“. Nuo 2009 m. ji yra Bažnytinio paveldo muziejaus direktorė. Viešojoje erdvėje S. Maslauskaitės kūrybą buvo galima išvysti asmeninėse parodose 2008 m. „Lietuvos aido“ galerijoje Vilniuje, Šiaulių, Klaipėdos, Panevėžio parodų rūmuose ir 2010 m. „Pamėnkalnio“ galerijoje vykusioje parodoje. Menininkės kūrinių turi privatūs kolekcininkai Lietuvoje ir užsienyje, Vilniaus Modernaus meno centras.

Paroda veiks iki kovo 30 dienos.
Parodos atidarymas 2012 m. kovo 6 dieną, 18 valandą.