PARODOS

2012

KETURIOS BUDOS PĖDOS. KETURI ŠVENTI MIESTAI
Pauliaus Normanto fotografijų paroda
2012 10 10 - 2012 11 08
Tado Dambrausko fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2011–2012“ paroda
2012 05 29 – 2012 06 16
 
Birželio 4 d., pirmadienį, 16 val. Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2, Vilniuje) vyks Tado Dambrausko fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2011-2012“ nugalėtojų apdovanojimo ir parodos pristatymo ceremonija.

Tradicinį karinės nuotraukos konkursą „Lietuvos kariuomenė fotografijoje“ Krašto apsaugos ministerija surengė jau aštuntą kartą. Konkursui pateiktos 2011-2012 m. sukurtos nuotraukos buvo vertinamos keturiose temose – „Portretas“, „Kariuomenės gyvenimas“, „Linksmas kadras“ ir „Reportažas“. Šių metų konkurse dalyvavo 39 fotografai. Vertinimo komisija peržiūrėjo daugiau kaip 300 nuotraukų ir 22 reportažus.

Konkursas „Lietuvos kariuomenė fotografijoje“ yra skiriamas Krašto apsaugos ministerijos operatoriui ir fotografui Tadui Dambrauskui atminti.

Konkursą remia portalas „Delfi“ ir UAB „Fotoservisas“.
Lietuvos mokinių dailės olimpiados „Sparnai. Nuo vėjo malūnų iki...“ nugalėtojų kūrybinių darbų paroda
2012 05 18 - 2012 05 26
 
Dailininkų sąjungos galerija atidaro 2012 m. balandžio 3–4 d. Panevėžyje vykusios mokinių dailės olimpiados nugalėtojų darbų parodą „Sparnai. Nuo vėjo malūnų iki...“ Šių metų jau 18-ą Lietuvos mokinių dailės olimpiadą organizavo Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centras kartu su Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija bei Panevėžio dailės mokykla.

Atidaromoje parodoje – olimpiados metu kūrybinėse dirbtuvėse įvairiomis meno technikomis sukurti darbai. Šiemet olimpiadoje dalyvavę 63 jaunieji dailininkai iš visos Lietuvos plėtojo temą, kurios pagrindinė idėja – vėjo malūnas ir sparnai. Su aukštaitiško kraštovaizdžio ir laisvės simbolika, Migelio de Servanteso „Don Kichotu“, Leonardo da Vinčio kūryba, įvairiais sparnuotais gyvūnais ar fantastiniais sutvėrimais siejama tema išplėtota iki netikėtų sprendimų, atskleidžiančių beribę mokinių vaizduotę ir išradingumą, gebėjimą naudoti menines raiškos priemones.

Paroda rengiama siekiant vieno iš olimpiados tikslų - sudaryti sąlygas skleistis vaikų ir jaunimo kūrybiškumui organizuojant jaunimo ir vaikų darbų parodas. Prieš atvežama į Dailininkų sąjungos galeriją, paroda buvo eksponuota Panevėžio miesto savivaldybėje.
Keramikos paroda DAIKTAS.ŽALIAS
2012 04 11 – 2012 05 02

Lietuvos dailininkų sąjungos Keramikos skyrius, organizuodamas parodą „Daiktas. Žalias“, nutarė praplėsti šiuolaikinės keramikos pristatymui skirtų renginių panoramą.

Paroda „Daiktas. Žalias“ pristatė 32 skirtingų kartų keramikos menininkų kūrybą. Renginio temą, sutelktą žodyje „žalias“, autoriai interpretuoja įvairiai – vieni daugiau dėmesio skiria koloritui, kiti – prasminėms konotacijoms, kylančioms iš ekologijos simbolių, pasakų ar kasdienio gyvenimo vaizdinių. Vitrinos erdvė neleidžia eksponuoti didelių darbų. Į ekspoziciją patekusieji – nedideli, dažnas sukurtas „tiesiog žaidžiant“ formos ir tekstūros galimybėmis. Darbai stebina stiliaus ir techninio atlikimo įvairove.

Fotografijoje - R. Sipalytė, "Pavasario namai"
Dvimiesčio tapyba Kelionė: peizažai ir miražai
2012 04 12 – 2012 04 28
 
Ši Vilniaus ir Kauno tapytojų paroda konceptualiai apjungia dviejų miestų menininkų kūrybą, kurią reprezentuoja skirtingų kartų 7 vilniečių ir 6 kauniečių darbai.
Dailininkų sąjungos galerijos vitrininiai stiklai yra dekoruoti specialiai šiam renginiui atkurtais paveikslų fragmentais. Tai tarsi menamos kelionės įspūdžių vaizdai traktuojami kaip traukinio Vilnius-Kaunas langai. Tapybos darbų kartotės yra tik tolimi jų originalų atspindžiai, nostalgiškas kūrinių, kurie iškeliavo iš dailininko dirbtuvės (dalis jų sėkmingai papildė privačias dailės kolekcijas, kiti šiandien rodomi užsienio parodose, dalies tolesnis likimas nežinomas), atsiminimas. Toks paveikslo „lango į gyvenimą“ sumanymas iš dalies rekonstruoja kūrinio praeitį ir siūlo kita forma jį prisiminti.
 
Neįprasta Vilniaus tapytojų ekspozicija yra suvokiama ir kaip dekoratyvus miesto akcentas, kuris kitaip nei drobėje atskleidžia autorių kūrybos vitališkumą ir leidžia pajusti žiūrovui paveikslo transformavimo galimybes. Savo darbų fragmentus atkuria žymūs lietuvių menininkai – Ričardas Bartkevičius, Bronius Gražys, Algis Griškevičius, Linas Liandzbergis, Gintaras Palemonas Janonis, Vidmantas Jusionis ir Vilmantas Marcinkevičius. Jų kūryboje svarbi tiek ekspresionistinė, tiek klasikinė tapybos plastika, pasižyminti kolorito skambumu. Vienose kūrinių ant galerijos langų kartotėse atpažįstame gamtos motyvus, kitose – ryškus fantazijos žaismas, persmelktas subtilia autoironija. Tai idėjiškai apjungia realybės ir vizijų pasaulius, menančius kiekvieno iš mūsų išgyvenimų „keliones“.

Galerijos ekspozicijų salėje savo kūrybą pristato garsios Kauno tapytojos, dailės pedagogės – Jovita Aukštikalnytė-Varkulevičienė,Aušra Barzdukaitė-Vaitkūnienė ir Laima Drazdauskaitė, užauginusios ne vieną jaunąjį menininką, tarp kurių šiandien savo kūrybą rodo Sigita Dabulskytė, Agnė Deveikytė-Liškauskienė ir Milda Gailiūtė. Ir dėstytojų, ir jų studenčių kūriniuose skleidžiasi jautrus moters požiūris į skaudžias kasdienybės realijas ir subtilius asmeniškus potyrius.Moterų tapytojų paveikslai išsiskiria niuansuota spalvine gama, polinkiu filosofiškai žvelgti į jas supančią tikrovę. Prieš kelis dešimtmečius stebėtą takoskyrą tarp Vilniaus ir Kauno tapybos mokyklų šiandien keičia bendra socialiai aktyvaus menininko, meistriškai valdančio skirtingas tapybinės raiškos priemones, pozicija.

Dvimiesčio tapybos paroda „Kelionė: peizažai ir miražai“ – tai puiki proga ne tik atverti naujas mūsų miestų kultūrinio bendradarbiavimo perspektyvas, bet ir naujai pažvelgti į Lietuvos tapybos kryptis. Jų panoramą matysime jau šių metų rudenį ŠMC veiksiančioje parodoje „LT00TAPYBA“, kurią rengia LDS Tapytojų sekcija.
 
Fotografijoje - Linas Liandzbergis, "Pažadėtoji žemė", 2010