PARODOS

2016

Socialinė tapybos ir objektų paroda PRALIEK KRAUJO
2016 12 20 - 2017 01 07

Gruodžio 20 d. 18 val. Vilniuje, Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2), atidaroma socialinio projekto "Praliek kraujo" tapybos ir objektų paroda.

Parodos dalyviai: Ž. Janušaitė, L. Drazdauskaitė, D. Manukian, E. Grinius, D. Garlavičienė, G. Riškutė-Kariniauskienė, S. Maslauskaitė, G. Skrabulienė, S. Skrabulis, R. Bartkevičius, A. Petrašiūnaitė, L. Zdanavičienė, R. Zdanavičius, A. Tornau, V. Gerulaitis, A. Varanka, K. Lupeikis, E. Taločkienė, J. Kazlauskas, A. Urbietis, L. Valatkienė, G. Vaičys ir kt.

Neatlygintina kraujo donorystė – tai kilnus ir svarbus pasirinkimas. Kiekvienas laisva valia atiduotas kraujo lašas gelbsti gyvybes tiems, ką pakirto liga ar ištiko nelaimingas atsitikimas. Vis daugiau Lietuvos žmonių prisideda prie donorystės idėjos ir šiuo metu net 85 procentai surenkamo kraujo atiduodama neatlygintinai.


Tačiau šioje srityje taip pat yra problema – požiūris į kraujo donorystę vis dar apipintas daugybę su realybe prasilenkiančių prietarų, mitų, faktais neparemtų įsitikinimų. „Nacionalinio kraujo centro“ darbuotojai nuolat susiduria su žmonėmis, manančiais, jog kraujo donorystė kenksminga sveikatai: neva pradeda slinkti plaukai, silpnėja imunitetas, atsiranda fizinė priklausomybė nuo kraujo donorystės.


Lietuvos dailininkų sąjunga, bendradarbiaudama su „Nacionaliniu kraujo centru“ nusprendė sugriauti ir išsklaidyti su kraujo donoryste susijusius mitus – taip kilo projekto „Praliek kraujo“ idėja. Organizacijos vykdė analogų Lietuvoje neturintį, tarpsektorinį bendradarbiavimą skatinantį projektą. Meno kalba - universali, provokuojanti, verčianti susimąstyti, diskutuoti bei įgali pasiekti kiekvieną iš mūsų, tad ji ir pasitelkta kalbėti apie neatlygintiną kraujo donorystę, su ja siejamus vis dar gajus mitus bei prietarus.


Rugsėjo mėnesį Kaune ir Rūdiškėse vyko renginiai, kurių metu gerai žinomi menininkai, Lietuvos dailininkų sąjungos nariai, dalyvavo viešose meninėse akcijose ir kontempliuodami projekto idėją bei apmąstydami jos aktualumą, įgyvendino kūrybinius sumanymus, įkvėptus pateiktų stereotipinių teiginių.


Paroda Dailininkų sąjungos galerijoje vyks iki 2017 m. sausio 7 d.
Kęstutis Grigaliūnas. ŽAIDIMŲ GALERIJA
2016 11 18 – 2016 12 10

Lapkričio 18 d., penktadienį, 18 val. Vilniuje, Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2) atidaroma pirmoji tęstinio edukacinio projekto „Žaidimų galerija“ paroda. Čia profesionali kūryba neatsiejama nuo edukacinės veiklos, o svarbiausia – publikos kūrybiškumas.

„Žaidimų galerijoje“ Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Kęstutis Grigaliūnas pristato naujausius savo kūrinius. Specialiai šiai parodai sukurti objektai kursto galerijos lankytojus įsitraukti į intriguojantį kūrybinį žaidimą, kur kiekvienas, nepaisant amžiaus ir interesų, galės betarpiškai prisiliesti prie eksponatų, t.y. tapti šiuolaikinio meno proceso dalyviu ir kūrėju.

Pasak dailėtyrininkės Ritos Mikučionytės, konceptualumas ir komunikacija, dokumentavimas ir bendradarbiavimas yra svarbiausi Kęstučio Grigaliūno kūrybos aspektai. Be to, kritinis požiūris ir meninės provokacijos dažnai lemia šio genialaus ir išradingo menininko sumanymus.

Naujoji K. Grigaliūno paroda yra reikšminga ir visuminiame autoriaus kūrybos kontekste. Paskutiniais metais daug kūrybinės energijos K. Grigaliūnas skyrė meniniams tyrimams, skirtiems tragiškiems pokario įvykiams, mūsų tautos trėmimo ir genocido istorijai. Jis surengė ne vieną įsimintiną, archyvinės medžiagos studijomis pagrįstą ekspoziciją, išleido keletą knygų, taip skatindamas apmąstyti ne tik šiuolaikinio meno strategijas, bet ir mūsų asmeninę patirtį, tyrinėjant aukų bylose ir šeimos nuotraukų albumuose rastas senas fotografijas.

„Žaidimų galerijoje“ K. Grigaliūnas vėl aktualizuoja anksčiau eksploatuotus neopopmeno ir Fluxus kūrybos principus, kurdamas objektus, kuriems būdinga subtili ironija ir paradoksalus kasdienių situacijų universalumas.

Menininkas eksponuoja net 5 skirtingų darbų grupes. Tai „Pjaustiniai-dėlionės“, „Antspaudų stalas“, magnetukų rinkinys „Ar tu pažįsti Vilnių?“, „Mechaniniai žaislai“ ir žurnalų iškarpos „Pasidaryk pats“. Visus darbus galima ne tik liesti, bet ir iš jų susikurti originalias kompozicijas, o kai kuriuos – netgi išsinešti atminčiai.

Pavieniai galerijos lankytojai galės savarankiškai apžiūrėti ir „iščiupinėti“ Kęstučio Grigaliūno parodą, vadovaudamiesi specialiai parengta „instrukcija“.

Vaikų ir moksleivių grupėms kiekvieną galerijos darbo dieną 11 val. ir 16 val. organizuojami išskirtiniai edukaciniai užsiėmimai, kuriuos ves dailėtyrininkės Kristina Stančienė ir Rita Mikučionytė. Šeštadieniai skiriami šeimų edukacijai. Būtina išankstinė registracija el. paštu dsg@dsgalerija.lt

Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, LR Kultūros ministerija, Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos dailininkų sąjunga.
Partneriai: Vilniaus J. Vienožinskio dailės mokykla, Valakupių reabilitacijos centras, Vilniaus tarptautinis prancūzų licėjus, Užupio gimnazija, Ugdymo plėtotės centras.
Parodos laikas: 2016 11 18 – 2016 12 10, atidarymas – lapkričio 18 d. 18 val.
Galerijos darbo laikas: I-V 10-18, VI 10-16.
Parodos lankymas – nemokamas.
Edukaciniai užsiėmimai – nemokami, tačiau būtina išankstinė registracija el. paštu dsg@dsgalerija.lt

 
APIE PARODĄ SKAITYKITE:

 
 
APIE PARODĄ ŽIŪRĖKITE:
 

Algis Griškevičius. SUSPENDUOTA REALYBĖ
2016 10 28 – 2016 11 16

Spalio 28 d. (penktadienį) 18 val. Vilniuje, Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2), atidaroma tapytojo ir fotomenininko Algio Griškevičiaus tapybos ir objektų paroda „Suspenduota realybė“. Parodos atidarymo metu bus pristatyta naujausia, riboto leidimo A. Griškevičiaus urbanistinių fotografijų knyga „Tada“ (knygos dailininkas – Gytis Skudžinskas, teksto autorius – Leonidas Donskis).

Dailėtyrininkė Aistė Paulina Virbickaitė pastebi, kad A. Griškevičius – tai menininkas, kuriam pavyksta išlaikyti pusiausvyrą tarp sąmojo ir melancholijos, dailios formos ir kritiško žvilgsnio į socialines aktualijas, žaidimo ir kruopštaus darbo. „Tapyti paveikslai atrodo lyg kažkur matytų vietų fragmentai. Stop, apgaulė. Tai iš atskirų detalių sukonstruoti vaizdiniai. Nors atrodo, kad tiksliai atsimeni: rugpjūčio vakaro vandens auksą, šąlančias rankas stotyje, ilgesingą žvilgsnį į šiltai šviečiantį svetimą langą. A. Griškevičius – geras istorijų pasakotojas. Jis tai daro be žodžių – vaizdais.

Iš pirmo žvilgsnio tai visiškai atviri ir aiškūs paveikslai – dažna linijinė perspektyva, frontali, statiška kompozicija. Tai ne tikrovės, tačiau tikrovės atsiminimų vaizdai, tai ką matome, kai atmintyje trumpai ir ryškiai blyksteli koks vaizdinys iš praeities ar sapno. Pats autorius tai vadina „periferine jausmine būsena“. Daugelyje jo paveikslų rasime keliuką, kuriuo norisi eiti ir įeiti. Sieną ar turėklą, už kurio galima pasilaikyti. Suolelį, ant kurio prisėstum parūkyti ar perskaityti eilėraščio posmelio. Duris, už kurių kas nors tikrai laukia. Taip jis mus ir įvilioja į paveikslus, kur prasideda kelionė ne po autoriaus, o po mūsų pačių prisiminimus.“

Apie autorių: Algis Griškevičius gimė 1954 m. Vilniuje. 1980-1985 m. studijavo Vilniaus dailės institute. Parodose dalyvauja nuo 1986 m. Menininko darbai eksponuoti tarptautinėse parodose daugelyje pasaulio šalių, jų yra įsigiję Lietuvos dailės muziejus, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Modernaus meno centras (Lietuva); Tretjakovo dailės galerija, Jekaterinburgo vaizduojamojo meno muziejus (Rusija); Jane Voorhees Zimmerli meno muziejus (JAV); Danijos fotografijos muziejus ir kt. 2014 m. A. Griškevičiui skirta Lietuvos Respublikos Vyriausybės Kultūros ir meno premija, 2010 m. jis apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai” medaliu.

Daugiau informacijos: www.algisg.lt

A. Griškevičiaus tapybos paroda „Suspenduota realybė“ Dailininkų sąjungos galerijoje vyks iki lapkričio 16 d.

Rengėjas: VšĮ Kultūros meniu.
Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, LR Kultūros ministerija, Lietuvos dailininkų sąjunga.
Parodos laikas: 2016 10 28 – 2016 11 16.
Atidarymas: spalio 28 d. (penktadienį) 18 val.
Darbo laikas: I-VI 10-18, VII 10-16.
Parodos lankymas – nemokamas.

APIE PARODĄ SKAITYKITE:
 
 
Tarptautinė šiuolaikinio metalo meno bienalė METALOFONAS: RYŠIAI
2016 10 05 – 2016 10 26

Nuo spalio 5 d. Vilniuje, Dailininkų sąjungos galerijos vitrinoje (Vokiečių g. 2) veiks 3-osios tarptautinės šiuolaikinio metalo meno bienalės „METALOfonas: RYŠIAI“ paroda.
Bienalės centrinės parodos atidarymas vyks spalio 5 d. 18 val. (AV17) galerijoje (Aušros Vartų g. 17,Vilnius).

Kurdamas menininkas dažnai pamiršta priklausantis didelei bendruomenei, nematomais ryšiais jungiančiai kūrėjus. Buvimas šioje bendruomenėje įkvepia, suteikia galimybę pažinti ir dalintis idėjomis bei atrasti naujus horizontus. Suburti menininkus į vieningą įvykį – tokia buvo prieš penkis metus pradėtos šiuolaikinio metalo meno bienalės „METALOfonas“ idėja. Šiandien bienalė vienija pasaulinę metalo menininkų bendruomenę ir yra vienintelis, tik šiuolaikinio metalo menui skirtas renginys Lietuvoje.

Taigi neveltui, šiais metais, spalio 5 – 26 dienomis, Vilniuje trečią kartą vyksianti tarptautinė šiuolaikinio metalo meno bienalė kalbės apie metalo ryšį. Lyg unifikuota kalba, ši, mediacines savybes turinti medžiaga, ne tik jungia menininkus visame pasaulyje, bet kartu, turi savybę per kūrybinį procesą, savotiškai „įdaiktinti” neapčiuopiamą ryšį esantį tarp kūrėjo ir aplinkos. Kiekvienas žmogus pasaulį mato savaip, skirtingus reiškinius taip pat apibūdina savais žodžiais, tad metale įprasminti ryšiai šiame „METALOfone“ išsiskleis autentiškais, nepakartojamais, kūrėjų pasakojimais.

Bienalėje pristatomi darbai lankytojus stebins ne tik formų įvairumu, bet ir netikėtais medžiagų deriniais. Čia įvairūs metalai jungiami su organinėmis ir sintetinėmis medžiagomis, ready-made’ais, rastais ar perdirbtais daiktais, o kūrinių pavidalai varijuoja nuo juvelyrikos funkcionalumą išlaikiusių darbų iki konceptualių, mažosios plastikos objektų. Tokia plati metalo meno panorama, subūrusi konceptualų požiūrį vertinančius menininkus, dirbančius skirtinguose pasaulio kraštuose, atskleis metalo įvairiapusiškumą.

Šiais metais „METALOfonas“ sulaukė ypač didelio susidomėjimo ne tik Europoje tačiau ir Azijoje, Australijoje, Šiaurės bei Pietų Amerikoje, tad renginyje bus pristatyti net 63 autoriai iš 28 pasaulio šalių: Turkijos, Rumunijos, Lenkijos, Vokietijos, Graikijos, Belgijos, Japonijos, JAV, Švedijos, Danijos, Lietuvos, Olandijos, Taivano, Kolumbijos, Kanados, Estijos, Austrijos, Anglijos, Latvijos, Pakistano, P. Korėjos, Izraelio, Italijos, Brazilijos, Tailando, Suomijos, Ispanijos, Naujosios Zelandijos. Šiais metais „METALOfonas: ryšiai“ pasipildys nauja programa – internetinėje erdvėje vykdomu tarptautiniu paskaitų ciklu. Programos metu, pašnekovai iš įvairių pasaulio šalių ir mokyklų dalinsis žiniomis ir įžvalgomis apie šiuolaikinio metalo meno terpę, kūrybą, menines kryptis bei konceptualaus požiūrio derinimą su išskirtinėmis technologijomis.

Paroda iki spalio 26 d. veiks (AV17) galerijoje, Aušros Vartų g. 17 ir Dailininkų sąjungos galerijoje, Vokiečių g. 2, Vilniuje. Visas naujienas bei informaciją apie paskaitų ciklą „Ryšiai“ sekite internetiniame puslapyje www.metalofonas.com

Projektą dalinai remia Lietuvos kultūros taryba.
Tarptautinė stiklo meno bienalė „2D→2016“
2016 10 04 - 2016 10 22

Spalio 4 d. (antradienį) Vilniuje, 17.30 val. Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2) ir 18.30 val. Šv. Jono gatvės galerijoje (Šv. Jono g. 11) atidaroma tarptautinė stiklo meno bienalė „2D→2016“. Tai – tęstinis projektas, pristatantis Baltijos ir Šiaurės šalių stiklo menininkų kūrybą. Bienalės parodos taip pat bus pristatytos Jurbarko V. Grybo muziejuje, Pärnu šiuolaikinio meno muziejuje (Estija) ir Raplos šiuolaikinio meno centre (Estija).

Bienalės meno vadovės Dalios Truskaitės teigimu, projekto poreikis gimė siekiant bent iš dalies užpildyti tarptautinių stiklo parodų trūkumą Lietuvoje ir sudaryti galimybę kuo platesniam visuomenės ratui išsamiau susipažinti su šia dailės šaka. Keliaujančiose bienalės parodose šiemet pristatoma 27 menininkų iš Lietuvos, Estijos, Latvijos, Švedijos, Suomijos, Vokietijos ir Lenkijos kūryba – šiuolaikiniai stiklo kūriniai, objektai, instaliacijos.

Paroda „2D→“ yra menininkų generuojamų idėjų ir tarptautinės kuratorių komandos suformuotas šiuolaikinio stiklo meno skerspjūvis, atspindintis šios dailės srities tendencijas Šiaurės ir Vidurio Europoje. Siekdami aktualizuoti prigesusią Vilniaus vitražo, architektūrinio stiklo mokyklos tradiciją, kuratoriai pakvietė menininkus kūrybiniu išeities tašku pasirinkti plokštumą (stiklo lakštą) bei įvairias jos transformacijas erdvėje, interpretuoti pačią „plokštumos“ sąvoką. Parodoje „2D→“ keliami stiklo meno kontekstualumo šiuolaikinio meno lauke klausimai, siekiama praplėsti tradicinės raiškos ribas, o autoriai kviečiami susitelkti ties kūrinio koncepcija ir idėjos, medžiagos, formos novatoriškumu.

Parodų metu vyks ekskursijos su bienalės kuratoriais ir autoriais, bus išleistas bienalės katalogas. Raplos šiuolaikinio meno centro steigėja, stiklo menininkė ir kuratorė Kairi Orgusaar (Estija) skaitys paskaitą apie šiuolaikinį stiklo meną V. Grybo muziejaus edukaciniame centre, Jurbarke.

Bienalės kuratorės: Dalia Truskaitė, Kati Kerstna (Estija), Barbala Gulbe (Latvija).

Bienalės menininkai: Birgitta Ahlin & Sirkka Lehtonen (SWE), Kalina Bańka (PL), Piret Ellamaa (EE), Barbala Gulbe (LV), Jens Gussek (DE), Antonina Joszczuk (PL), Merle Kannus (EE), Kati Kerstna (EE), Linas Labanauskas, Ivo Lill (EE), Eimantas Ludavičius, Eimutis Markūnas, Žydrūnas Mirinavičius, Anda Munkevica (LV), Artis Nimanis (LV), Kairi Orgusaar (EE), Ramona Peksena (LV), Julija Pociūtė, Rait Prääts (EE), Judith Röder (DE), Torsten Rötzsch (DE), Monika Rubaniuk (PL), Lotta Söder (SWE), Dalia Truskaitė, Vesa Varrela (FI), Neringa Vasiliauskaitė.

Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga, Eesti Kultuurkapital, Pärnu šiuolaikinio meno muziejus, UAB „Gravera“.

Bienalės vyksmo vietos:

Dailininkų sąjungos galerija
Vokiečių g. 2, Vilnius, Lietuva
Spalio 4–22, 2016

Šv. Jono gatvės galerija
Šv. Jono g. 11, Vilnius, Lietuva
Spalio 4–22, 2016

Šiuolaikinio meno muziejus
Esplanaadi 10, Pärnu, Estija
Spalio 28 – gruodžio 4, 2016

Raplos šiuolaikinio meno centras
Tallinna Rd 3b Rapla, Estija
Gruodžio 9, 2016 – sausio 30, 2017

V. Grybo memorialinis muziejus
Vydūno g. 31, Jurbarkas, Lietuva
Spalio 5 – lapkričio 6, 2016

Spalio 5 d., 17.30 Kairi Orgusaar (Estija) paskaita
Marija Griniuk. KONSTRUKCIJA
2016 09 08 - 2016 09 28

Rugsėjo 8 d. (ketvirtadienį) 18 val. Vilniuje, Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2), atidaroma Marijos Griniuk tapybos paroda „Konstrukcija“. Šiuolaikinio meno ir performanso kūrėja M. Griniuk Vilniaus publikai tapybos parodą pristatys pirmąjį kartą. Menininkė taip pat atidarys parodas tuo pačiu pavadinimu LR Užsienio reikalų ministerijoje (J. Tumo-Vaižganto g. 2) ir V. Mykolaičio-Putino muziejuje (Tauro g. 10-3).

Rugsėjo 8 d. (ketvirtadienį) 18 val. Vilniuje, Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2), atidaroma Marijos Griniuk tapybos paroda „Konstrukcija“. Šiuolaikinio meno ir performanso kūrėja M. Griniuk Vilniaus publikai tapybos parodą pristatys pirmąjį kartą. Menininkė taip pat atidarys parodas tuo pačiu pavadinimu LR Užsienio reikalų ministerijoje (J. Tumo-Vaižganto g. 2) ir V. Mykolaičio-Putino muziejuje (Tauro g. 10-3).

Marijos Griniuk tapybos serija „Konstrukcija“ nagrinėja institucinės ir individualios atminties fenomeną per žmogų supančius objektus – miestuose, viešose erdvėse, privačioje aplinkoje – bei jų (objektų) balansavimą ir konfliktą laike. Lankydamasi Taline, Rygoje ir Vilniuje, menininkė „kolekcionavo“ pastatus, kurių paskirtis keitėsi kartu su istorinėmis permainomis – nuo jų funkcijos įsimbolinimo iki fizinio perkėlimo arba sunaikinimo.

Miestų erdvės kinta formuojant naujas erdves, pasakojimo sluoksnių vis daugėja. Daugiasluoksnis naratyvas šlifuoja ir kuria save. Perspektyvoje visi objektai susilieja į vieną tašką, besikeičiant žmogui, laikui ar laikų daugiskaitai.
Autorė teigia: „Konstrukcija – tai praradusi savo funkciją erdvė, balansuojanti tarp įprasminto paminklo ir šalutinio, nepageidaujamo objekto statuso. Konstrukcija yra objektas, turintis subjektyvią reikšmę kiekvienam jį patyrusiam. Konstrukcija išlieka kartos pasąmonėje, nepriklausomai nuo to, ar ji fiziškai tebeegzistuoja, ar paslėpta ir virtusi prisiminimais.“

Marija Griniuk (g. 1984 Kaune) – performanso kūrėja, tapytoja, kuratorė. Studijavo Nacionalinėje dailės ir architektūros akademijoje (Kijevas, Ukraina), Vilniaus dailės akademijoje bei meno akademijose Kopenhagoje (Danija). 2012 m. – Jaunojo tapytojo prizo finalininkė ir Aarhuso šiuolaikinio meno centro (Kunsthal Aarhus, Danija) prizininkė, 2013-2016 m. Lietuvos ir Danijos kultūros fondų stipendininkė. 2015 m. suteiktas meno kūrėjo statusas.

Projekto „Konstrukcija“ parodos:

2016 09 08 – 2016 09 28
Dailininkų sąjungos galerija (Vokiečių g. 2, Vilnius)
Atidarymas: rugsėjo 8 d. (ketvirtadienį) 18 val.

2016 09 12 – 2016 11 17
LR Užsienio reikalų ministerija (J. Tumo-Vaižganto g. 2, Vilnius)
Įėjimas su pasu.

2016 10 03 – 2016 11 17
V. Mykolaičio-Putino muziejus (Tauro g. 10-3, Vilnius)

 
APIE PARODĄ SKAITYKITE:
 
KAUNE PRISTATOMA PARODŲ SERIJA SKIRTA GARSIAM LIETUVIŲ TAPYTOJUI ARŪNUI VAITKŪNUI
2016 08 25 - 2016 09 19
 
Rugpjūčio mėnesį Kauno galerijose pradedama tęstinio Dailininkų sąjungos galerijos projekto „Meistrai ir mokiniai“ parodų serija „Šiandien prieš vakar“, skirta garsaus lietuvių tapytojo Arūno Vaitkūno (1956-2005) atminimui bei VDA KF Tapybos studijos (dabar – Tapybos katedra) dvidešimtmečiui.

Parodų serijos „Šiandien prieš vakar“ kuratorės Jovitos Aukštikalnytės-Varkulevičienės teigimu, rengti parodas, kurių ašis yra tapytojas Arūnas Vaitkūnas – nėra paprasta: „Tai – didelė atsakomybė. Buvau jo studentė, todėl noriu atrasti žodžius, kurie taikliai įvardintų jo palikimą mums, jo mokiniams. O paliko daug. Atmintyje iškyla pokalbių nuotrupos, kuriose tarsi tinkama nata suskamba jam būdinga intonacija parinkti žodžiai apie tapybą: tapybos procesas, tapybinė situacija, tapybos santykis.

Šios parodos nėra vien tik pagarbus mokytojo paminėjimas, bet ir bandymas sujungti būtąjį ir esamąjį laiką viename taške. Déjà vu. Parodos „Šiandien prieš vakar“ pasakoja apie laiką, nuolatinę gyvenimo procesų kaitą, tapybos santykį, mokytojo ir jo mokinių ryšį. Visi parodų dalyviai vienaip ar kitaip yra siejami bendros patirties, vietos ir laiko saitais.

1995-2005 m. A. Vaitkūnas buvo Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Vizualaus meno katedros vedėjas ir pirmasis Tapybos studijos (dabar – Tapybos katedra) vadovas. Dešimtį metų vadovavęs Tapybos studijai, A. Vaitkūnas buvo ne tik idėjinis vadas edukacinėje aplinkoje. Jo nuomonė bei vertinimas buvo aktualūs ir už jos ribų. Dėstytojo požiūris į tapybą ir autoritetas padarė didelę įtaką daugeliui jo studentų. Vieni sekė jo formuojamos tapybos idėjomis, kiti tai transformavo į skirtingas vizualines, įvairių medijų raiškas.

Tapytojo idėjos išliko svarbios ir dabar. Todėl parodose pristatomi ne tik buvusių A. Vaitkūno studentų kūriniai, bet ir vėliau VDA KF tapybos studiją baigusių studentų darbai. Tai šiuolaikinė tapyba ir tapybos formos, kurios varijuoja nuo ekspresyvios iki konceptualios tapybos, tarpdisciplininiai menai, kurie atsispiria nuo tapybinio mąstymo pamatų, puoselėtų ir tapytojo A. Vaitkūno.
A. Vaitkūno tapyba, anuomet išsakytos mintys yra „čia ir dabar“, kaip neblėstantys, ryškūs atminties blyksniai, apgaubiantys mūsų šiandieną.“

Parodų serija „Šiandien prieš vakar“ yra tęstinio Dailininkų sąjungos galerijos projekto „Meistrai ir mokiniai“ dalis. Projektas dedikuojamas išskirtiniams lietuvių menininkams-pedagogams, siekiant užtikrinti jų kūrybos sklaidą, paskatinti naują jos kritinį įvertinimą pedagoginės veiklos kontekste, įvertinant nuopelnus meno mokyklos raidai. Siekiama įvardinti profesionalaus lietuviškojo meno tapatybės bruožus, atsekti tam tikrų meno istorijos etapų genealogiją, reprezentuoti tradicijos raidą ir jos atgarsius šiuolaikiniame mene.

Projekto rengėjas: Dailininkų sąjungos galerija.
Parodas „Šiandien prieš vakar“ iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga.
Partneriai: Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, galerija „Meno parkas“, VDA KF galerija „M2“, VDU menų galerija „101“, „Parko“ galerija.

PARODŲ PROGRAMA

2016 08 25-09 25
A. ŽMUIDZINAVIČIAUS KŪRINIŲ IR RINKINIŲ MUZIEJUS
V. Putvinskio g. 64, Kaunas
Atidarymas: rugpjūčio 25 d. (ketvirtadienį), 17 val.
Autoriai: AGNĖ LIŠKAUSKIENĖ, LINAS JURČIUKONIS, KRISTINA JATAUTAITĖ, JULIJA GLEIXNER, AUSMA BANKAUSKAITĖ

2016 08 30-09 16
VDU menų galerija 101
Muitinės g. 7, Kaunas
Atidarymas: rugpjūčio 30 d. (antradienį), 17 val.
Atidarymo metu vyks VAIDOS TAMOŠEVIČIŪTĖS performansas
Autorės: ALMA VEIVERYTĖ, DALIA DŪDAITĖ, JUSTĖ SVIRSKAITĖ

2016 09 01-09 08
VDA KF galerija M2
Muitinės g. 2, Kaunas
Atidarymas: rugsėjo 1 d. (ketvirtadienį), 14 val.
Autoriai: JOVITA AUKŠTIKALNYTĖ-VARKULEVIČIENĖ, LAURA STEPONAVIČIŪTĖ, NERINGA ŠTARAITIENĖ, SIGITA DABULSKYTĖ, AISTĖ DABKEVIČIŪTĖ, DONARA MANUKIAN, GYTAUTAS BALKEVIČIUS

2016 09 01-09 19
VDA KF galerija STUDIJA
Muitinės g. 4, Kaunas
Atidarymas: rugsėjo 1 d. (ketvirtadienį), 15 val.
Autoriai: ROMANAS AVERINCEVAS, EDVINAS KLIMAS

2016 09 01-09 16
Galerija MENO PARKAS
Rotušės a. 27, Kaunas
Atidarymas: rugsėjo 1 d. (ketvirtadienį), 18 val.
Autoriai: LUKAS K0LM0G0RCEVAS, SAULIUS PALIUKAS, JŪRATĖ JARULYTĖ, POVILAS RAMANAUSKAS, MILDA GAILIŪTĖ, ROSANDA SORAKAITĖ, IGNAS GLEIXNER, GIEDRIUS ZAURA, GINTARĖ MARČIULAITYTĖ, DAIVA JASUKAITYTĖ, SIMONA LUKOŠEVIČIŪTĖ, AGNĖ JONKUTĖ, LINA MIKALAUSKIENĖ

2016 09 08-09 14
PARKO galerija
Rotušės a. 27, Kaunas
Atidarymas: rugsėjo 8 d. (ketvirtadienį), 18 val.
Autorės: GIEDRĖ BANKAUSKAITĖ-DAPKUVIENĖ, AKVILĖ LINKEVIČIENĖ, MONIKA ADOMAVIČIŪTĖ, MILDA ŠLEŽAITĖ-STANIENĖ
Socialinio projekto KERAMIKOS MENAS - ŽMOGAUS GEROVEI paroda
2016 08 24 - 2016 09 07

Rugpjūčio 24 d. (trečiadienį) 13 val. Vilniuje, Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2), atidaroma socialinio projekto „Keramikos menas – žmogaus gerovei“ paroda, kurioje savo kūrybą pristatys likimo nuskriausti jaunuoliai ir vaikai.

Dailininkų sąjungos galerija liepos mėnesį Pabradės socialinės globos namuose surengė kūrybines dirbtuves. Žinomi Lietuvos keramikos kūrėjai Gvidas Raudonius ir Rimantas Inokaitis Pabradėje įgyvendino bendrą kūrybinę programą kartu su globos namų rezidentais. Globotiniai buvo įtraukti į visus keraminės kūrybos procesus: nuo molio ir dažų paruošimo iki dirbinių sukūrimo, glazūravimo ir parodos eksponavimo restauruotoje Pabradės seklyčioje. Improvizuodami kūrybinių dirbtuvių dalyviai ieškojo sąsajų su keramikos profesionalų kūrybos principais.

Plačiai pasaulyje žinoma raku degimo technologija leidžia nulipdytus kūrinius čia pat išdegti specialioje lauko krosnyje. Pasiekus 980 laipsnių karštį, dar žaižaruojantys kaitra, glazūromis padengti molinukai metami į specialią degiomis medžiagomis užpildytą talpą. Uždengus indą, jie toliau smilksta, sudarydami taip vadinamą redukcinę aplinką. Netekę deguonies glazūrų, komponentai savo sudėtyje smarkiai transformuojasi ir pakeičia spalvas, o glazūromis nepadengtas molis pajuoduoja.

Pabradės socialinės globos namai įkurti 1963 metais, kai iš Švenčionių invalidų namų buvo perkelta 50 sutrikusio intelekto vaikų. Pabradės socialinės globos namuose globojami vaikai ir jauni žmonės, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos ar nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis. Dauguma jų yra našlaičiai ar likę be tėvų globos.

Projekto vykdytojai tikisi, kad glaudus sąlytis su keramikos menu, jo inkorporavimas į gyvenamąją ir gydomąją aplinką, dalyvavimas kūrybinėje veikloje praturtino namų globotinių ir darbuotojų kasdienybę, suteikė prasmingą užimtumą, teigiamas emocijas ir pagerino socialinę gyvenimo kokybę.

Projekto „Keramikos menas – žmogaus gerovei“ tikslas – didinti profesionalios kultūros prieinamumą socialinės atskirties grupėse, ugdyti visuomenės pakantumą ir atvirumą socialiai pažeidžiamų grupių atžvilgiu, kurti inovatyvius socialinių santykių ir bendradarbiavimo modelius tarp menininkų ir asmenų, kuriems nustatytas nuolatinės slaugos poreikis.

Kuratorius – Gvidas Raudonius.
Partneriai: Dailininkų sąjungos galerija, Pabradės socialinės globos namai.
Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga, UAB „Suvena“.
Paroda Dailininkų sąjungos galerijoje vyks iki rugsėjo 7 d. Lankymas – nemokamas.
KERAMIKOS MENAS ŽMOGAUS GEROVEI
2016 07 18 - 2016 07 29

Dailininkų sąjungos galerija, įgyvendindama projektą „Keramikos menas žmogaus gerovei“, liepos 18-29 d. Pabradės socialinės globos namuose surengs kūrybines dirbtuves, kurioms vadovaus profesionalūs dailininkai (kuratorius – keramikas Gvidas Raudonius).

Žinomi Lietuvos keramikos kūrėjai Pabradėje įgyvendins bendrą kūrybinę programą kartu su globos namų rezidentais. Globotiniai įtraukiami į visus keraminės kūrybos procesus: nuo molio ir dažų paruošimo iki dirbinių sukūrimo, glazūravimo ir parodos eksponavimo restauruotoje Pabradės seklyčioje. Improvizuodami kūrybinių dirbtuvių dalyviai ieškos sąsajų su keramikos profesionalų kūrybos principais.

Kūrybinėse dirbtuvėse sukurtų keramikos darbų paroda rugpjūčio mėnesį bus perkelta iš Pabradės į Vilnių, Dailininkų sąjungos galeriją (Vokiečių g. 2).

Plačiai pasaulyje žinoma raku degimo technologija leidžia nulipdytus kūrinius čia pat išdegti specialioje lauko krosnyje. Pasiekus 980 laipsnių karštį, dar žaižaruojantys kaitra, glazūromis padengti molinukai metami į specialią degiomis medžiagomis užpildytą talpą. Uždengus indą, jie toliau smilksta, sudarydami taip vadinamą redukcinę aplinką. Netekę deguonies glazūrų, komponentai savo sudėtyje smarkiai transformuojasi ir pakeičia spalvas, o glazūromis nepadengtas molis pajuoduoja.

Projekto vykdytojai tikisi, kad glaudus sąlytis su keramikos menu, jo inkorporavimas į gyvenamąją ir gydomąją aplinką, dalyvavimas kūrybinėje veikloje praturtins namų globotinių (ir darbuotojų) kasdienybę, suteiks prasmingą užimtumą, teigiamas emocijas ir pagerins socialinę gyvenimo kokybę.

Projekto „Keramikos menas žmogaus gerovei“ tikslas – didinti profesionalios kultūros prieinamumą socialinės atskirties grupėse, ugdyti visuomenės pakantumą ir atvirumą socialiai pažeidžiamų grupių atžvilgiu, kurti inovatyvius socialinių santykių ir bendradarbiavimo modelius tarp menininkų ir asmenų, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos ar priežiūros poreikis.

Projekto rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga, UAB „Suvena“.
 
APIE PROJEKTĄ ŽIŪRĖKITE:
 
 


 
Jonas Varnas. JUODO VARNO MARGASPARNĖ
2016 07 06 - 2016 07 20

Liepos 6 d. (trečiadienį) 15 val. Vilniuje, Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2), atidaroma grafiko, žinomo karikatūrų meistro Jono Varno jubiliejinė kūrybos paroda „Juodo varno margasparnė“.

Parodos atidarymo metu 80-metį švęsiantis dailininkas pristatys trejų pastarųjų metų politinio ir buitinio žanro karikatūras.

Jono Varno karikatūrai būdingas satyriškas požiūris į socialines ir politines aktualijas, lakoniškas linijinis piešinys, komikso ir šaržo elementai.

Jonas Varnas gimė 1936 m. liepos 6 d. Papušinio kaime, Radviliškio rajone. 1948 m. su šeima buvo ištremtas į Sibirą, Irkutsko sritį. 1968 m. baigė Vilniaus dailės institutą, įgijo grafikos specialybę.

Pristatė apie 40 personalinių parodų, dalyvavo apie 400 grupinių karikatūrų, prekių ženklų, iliustracijų ir plakatų parodose Lietuvoje ir užsienyje, surengė daugiau nei 35 Lietuvos karikatūros parodas. Lietuvos dailininkų sąjungos narys nuo 1971 m. Nacionalinės karikatūristų asociacijos „Humor Sapiens“ narys nuo 2009 m.

Laimėjo apdovanojimų už kūrybą; ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiaus kavalierius. Šiuo metu – dienraščio „Lietuvos rytas“ dailininkas.

Jono Varno kūrybos paroda Dailininkų sąjungos galerijoje vyks iki liepos 20 d.
«««  1  2  3  »»»