PARODOS

2017

Rosanda Sorakaitė. PRIVATUS POKALBIS
2017 11 22 - 2017 12 12

Lapkričio 22 d., trečiadienį, 19 val. Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g. 1, Vilnius) atidaroma tapytojos Rosandos Sorakaitės kūrybos paroda „Privatus pokalbis“. Paroda vyks iki gruodžio 12 d.

Jauna dailininkė tapybos lauke buvo pastebėta dar pirmaisiais studijų metais, o po jų baigimo įspūdingai įsiliejo į labiausiai vertinamų jaunųjų Lietuvos tapytojų gretas: surengė septynias asmenines parodas, dalyvavo dešimtyse kuruojamų parodų ir meno mugių, pelnė įvairių apdovanojimų, tarp jų – Jaunojo tapytojo prizą (2016).

R. Sorakaitė tapyboje domisi kasdienybės estetika, nukreipdama žvilgsnį į pabrėžtinai paprastus, tipinius gyvenamosios aplinkos objektus. Minimalus, fragmentiškas vaizdavimo būdas, miglotumas ir prieblanda R. Sorakaitės paveiksluose kuria blyksnio naratyvą, leidžia kalbėti apie praeities ir atminties lakoniškumą. Būtis menininkės kūryboje atskleidžiama per tarsi nereikšmingus ar atsitiktinius momentus, kurie geba perkelti žiūrovą į metafizinę, emocinio intelekto reikalaujančią patyrimo erdvę.

Pasak autorės, kūriniai atsiranda iš artimiausios aplinkos stebėjimo, praeities permąstymo: „Kartais motyvas pasirodo atsitiktinai, kartais stebiu jį ilgesnį laiką, bet abiem atvejais įvyksta lyg trumpas blyksnis, kuris leidžia suprasti, jog šis momentas sutampa su vidine mintimi, gal dar net neužčiuopiama, o tik nujaučiama. Pats tapybos procesas panardina į nebeesantį laiką, ir esi vienas, sau. Tapymas – lyg kalbėjimasis su artimu žmogumi, kai esi atviras ir tikresnis“.

Parodos rėmėjai: LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga, Elska Coffee.

APIE PARODĄ SKAITYKITE:

Rita Mikučionytė. TRYS MAGIŠKOS PARODOS
Dalia Mikonytė & Adomas Žudys. MIESTO STUDIJOS
2017 11 03 - 2017 11 17

Lapkričio 3 d., penktadienį, 19 val. Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g. 1, Vilnius) atidaroma vizualaus meno kūrėjų Dalios Mikonytės ir Adomo Žudžio kūrybos paroda „Miesto studijos“. Parodos kuratorė – Laima Kreivytė. Garsas – Pijaus Džiugo Meižio.

Parodos „Miesto studijos“ kūriniai paremti fotogrametrija. Tai būdas skenuoti statišką objektą, padarant nuotraukų rinkinį, ir, naudojant kompiuterinę technologiją, sukurti iš jų tekstūrinį trijų dimensijų virtualų objektą. Apdirbant objektus 3D programomis, įvedant „trikdžio“ (glitch) elementą ir susiuvant 3D pastatų fasadus ar skulptūrinius paminklus vienas su kitu, susidaro keista, vaiduokliška ir siurrealistinė miesto perspektyva. Ji tik iš dalies priklauso nuo kūrėjų – skirtingus pastatų dydžius, kampus, trikdžius ir estetinį kodą išgeneruoja pati technologija.

Video įrašai ir skaitmeniniai atspaudai, kurie yra galutiniai šio iš dalies save generuojančio projekto produktai, perkelia autorius ir žiūrovus į transformuotą realybę. Materijoje nesama nieko nedalaus, todėl šiame virtualiame miesto ture sena, nauja, tradiciška ir skaitmeniška yra susipynę, o virtuali ir aktuali realybės mainosi vietomis.

„Laiko ir erdvės samprata priklauso ne tikrajai realybei, o tik regimybei. Tą regimybę, paremtą jusline patirtimi, generuojame kartu su technologija. Be juslinės patirties realiame vaizde, kaip ir virtualioje realybėje, veikiausiai viešpatauja atsitiktinumas, todėl pasikliauname sentimentais ir egodokumentika. Tai mūsų stipriausiai išgyventi miestai, kurių žemėlapius ir alfabetus žinome geriau nei realią teritoriją.

Kartu su technologija atsigręžiame į jau esamus statiškus miesto architektūrinius, skulptūrinius, gamtos paminklus ir kuriame naujus virtualius bei dinamiškus antipaminklus, kurie netolimoje ateityje gali įsitvirtinti vietoje realaus miesto peizažo“, – teigia parodos kūrėjai Dalia Mikonytė ir Adomas Žudys.

Paroda yra Dailininkų sąjungos galerijos / Pamėnkalnio galerijos projekto „Rytojaus horizontai“, skirto palaikyti ir skleisti jauną profesionalią kūrybą Lietuvoje, dalis.

Daugiau informacijos apie autorius: www.daliamikonyte.lt ir http://awk.graphics/.

Parodos laikas – 2017 11 03-17.
Parodos lankymas – nemokamas.
Rėmėjai: LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga, Elska Coffee
 
APIE PARODĄ SKAITYKITE:
 
Židrija Janušaitė. APIE ILGESĮ, PRISILIETIMUS IR ATSIVĖRIMĄ
2017 10 06 - 2017 10 28

Spalio 6 d., penktadienį, 18 val. Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g. 1, Vilnius) atidaroma tapytojos, šiuolaikinio meno kūrėjos Židrijos Janušaitės kūrybos paroda „Apie ilgesį, prisilietimus ir atsivėrimą“. Paroda vyks iki spalio 28 d.

Bene labiausiai performanso meno lauke žinoma autorė šįkart galerijoje pristatys tapybos parodą, skirtą žmogiškųjų būsenų – ilgesio, laukimo, savityros tematikai.

Ilgesys Ž. Janušaitės kūryboje – ir filosofinė, ir estetinė idėja: „Ilgėjimasis kažko visai nenusakomo žodžiais. / Ištįsusi laike ilgesio būsena. Įsitempia. / Tai ne praeitis, ne konkretus žmogus ar vieta. / Galbūt tai – įsivaizduojamas momentas, kai turėjau viso pasaulio laiką?“.

Dailėtyrininkė Dovilė Stirbytė teigia, kad pagrindinis Židrijos Janušaitės kūrybos tikslas – parodyti, kaip svarbu nuolat skubančiam šiuolaikiniam žmogui sustoti ir susitikti pačiam su savimi: „Turbūt labiausiai šis menininkės siekis atsiskleidžia jos kuriamuose, laike ištęstuose, minimalistinės estetikos performansuose, kurių metu erdvėje skleidžiasi itin jautri, meditatyvi būsena. Kalbėti apie menininkės performansus, apibūdinti jų esmę nėra paprasta: norint pajausti kuriamo įvykio nuotaiką, reikia į ją pasinerti, patirti savo buvimu.

Panašiai yra ir mąstant apie kitų meno formų – tapybos, kaligrafijos, žemės, vaizdo meno – raiškos priemonėmis sukurtus menininkės kūrinius. Kurdama ji dažnai jungia kelias medijas, sluoksniuoja jas tarsi kokį gurmanišką delikatesą, tačiau keliasluoksniai kūriniai nėra pertekliniai, jais menininkė nedaugžodžiauja, atvirkščiai, redukuoja iki minimumo, pasiekdama išgrynintą, minimalistinį, estetišką rezultatą, lakoniškai prabylantį apie akimirkos emociją ir nuolat besikeičiančias tarpines būsenas“.

Parodą iš dalies remia LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos dailininkų sąjunga.

Parodos laikas: 2017 10 06 – 2017 10 28.

Atidarymas: 2017 10 06 18:00 val.

Parodos lankymas – nemokamas.

Daugiau informacijos apie autorę: http://zidrijajanusaite.com/
 
APIE PARODĄ SKAITYKITE:
 
Andrius Erminas. ŽMOGIŠKASIS FAKTORIUS. SODAI
2017 09 13 - 2017 10 03

Rugsėjo 13 d., trečiadienį, 18 val. Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g. 1, Vilnius) atidaroma šiuolaikinio meno kūrėjo Andriaus Ermino paroda „Žmogiškasis faktorius. Sodai“. Paroda vyks iki spalio 3 d.

Tai – tęstinė autoriaus plėtojamos temos „Žmogiškasis faktorius“ paroda, apmąstanti žmogaus, jo aplinkos, buities, kūrybos ir gyvosios gamtos santykius. Daugiasluoksnėse kompozicijose vystomi simbolinių, filosofinių, socialinių temų ryšiai su sodininkyste, žemdirbyste, šiuolaikine visuomene bei kultūra.

Pasak A. Ermino, šioje parodoje „sodai“ – tai kolektyvinių sodų aplinkos daiktai, atributai ir sodininkų kultūra. Akistatoje su žmogiškuoju faktoriumi šie objektai kinta ne tik išoriškai, bet ir semantiškai, simboliškai. „Kolektyviniuose soduose žmonės gyvena bendruomenėje, tačiau kiekvienas yra skirtingas, turi savo erdvę ir gyvenimo būdą. Miesto gyventojo įsigytas žemės sklypas už miesto – kaip nostalgija įgimtiems žmogaus ūkininkavimo refleksams. Vieni ten užsiima žemės ūkiu, kiti kažką meistrauja, treti tiesiog poilsiauja. Tai tarsi oazė, laisvalaikio praleidimo forma, atitrūkimas nuo kasdienio gyvenimo. Žmogus ten kuria kitą savo gyvenimo buitį, mėgina įgyvendinti svajones“, - pasakoja autorius.

Įvairūs buities daiktai, gyvosios gamtos objektai, žemės ūkio padargai, augalai ir daržovės parodoje žaismingai paverčiami daugiaprasmėmis konstrukcijomis ir sujungiami į vientisą instaliaciją. Ne pagal savo paskirtį naudojami objektai ragina pažvelgti į kasdienius daiktus ir reiškinius naujai, atskleidžia žmogaus ir gamtos santykius, įvairias jų apraiškas ir kontekstus.

Rėmėjai: LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga.

Parodos lankymas – nemokamas.

Parodos fotoreportažas:

Artnews.lt. ANDRIAUS ERMINO PARODA "ŽMOGIŠKASIS FAKTORIUS. SODI" PAMĖNKALNIO GALERIJOJE

Apie parodą skaitykite:

Aistė Paulina Virbickaitė. MENO ESPRESO: TRUMPA PARODŲ VILNIUJE APŽVALGA
 
 
Apie parodą žiūrėkite:
 
 
IMAGINARIUM
2017 08 17 - 2017 09 09

Rugpjūčio 17 d., ketvirtadienį, 18 val. Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g. 1, Vilnius) atidaroma šiuolaikinio meno paroda „Imaginarium: Kitapus regimybės“. Parodos koncepciją įkvėpė filosofų Vilémo Flusserio, Maurice Merleau-Ponty ir Jacques Lacano idėjos atspindžio mene tema.

Parodos dalyviai: Julija Pociūtė, Povilas Ramanauskas, Gintarė Stašaitytė, Lukas Šiupšinskas, Dainius Trumpis, Neringa Vasiliauskaitė.

Parodos kuratorė Evelina Januškaitė-Krupavičė: „Meno kūrinio prasmė glaudžiai siejasi su kūrėjo pasąmonės ir kolektyvinės atminties raiška. Vizualų kūrinį įvardijame ekranu – terpe, kurioje pateikiamas turinys. Atminties turiniai gali būti transliuojami tik išoriškai juos fiksuojant – verbalizuojant, užrašant, medijuojant, perteikiant įvairiomis meno formomis. Kitaip tariant, išorėje juos atspindime, reflektuojame.

Kasdienis atspindžio matymas yra įprastas reiškinys, o savo paties atvaizdo reprezentacija meno kūrinyje įgauna estetinio patyrimo pamatą ir kvestionuoja „aš-kitas-aš“, „aš-ne-aš“ sampratą. Šios parodos kūriniai konceptualizuojami pasitelkiant reflektuojančius paviršius ir šviesą: taip sukuriami vizualūs atminties transliavimo ekranai, kuriuose (ne)tiesiogiai dalyvauja ir žiūrovas. Pasąmoniniai kūrėjo ir suvokėjo procesai tampa kūrybiniu katalizatoriumi, o atmintis veikia kaip talpykla, kurioje glūdintys ir nuolat besikeičiantys turiniai formuoja meno kūrinio suvokimą.

Šiandieninėje ekraninėje visuomenėje, kurioje dominuoja atvaizdas, laiko ir erdvės sąvokos tampa pernelyg reliatyvios. Lokacija nebėra konkreti horizonto riba, o veikiau tinklinė terpė įvairioms jungtims ir sąveikoms rastis. Atspindys egzistuoja ties riba, jungiančia ekrano paviršių ir tai, kas yra už matomo. Kadangi negalime pažvelgti anapus atspindžio / regimybės, ta numanoma plotmė virsta mistifikuota atminties ir įsivaizdavimo erdve - imaginariumu, kurią savo kūriniais autoriai mėgina priartinti prie žiūrovo.“

Paroda yra yra Dailininkų sąjungos galerijos projekto „Rytojaus horizontai“, skirto palaikyti ir skleisti jauną profesionalią kūrybą Lietuvoje, dalis.

Rėmėjai: LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga.

Atidarymas - rugpjūčio 17 d. 18 val., uždarymo renginys – rugsėjo 8 d. 18 val.

APIE PARODĄ SKAITYKITE:
 
 
APIE PARODĄ ŽIŪRĖKITE:
 
MANO ISTORIJA
2017 07 26 - 2017 08 15

Liepos 26 d., trečiadienį, 18 val. Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g. 1, Vilnius) atidaroma socialinio meno paroda „Mano istorija“. Paroda vyks iki rugpjūčio 15 d.

Projektas „Mano istorija“ kuriamas profesionalaus meno kūrėjams bendradarbiaujant kartu su sostinės Dailininkų sąjungos galerija bei VA Caritas priklausomų asmenų bendruomene „Aš esu“ (Vilnius). Projektu siekiama meno priemonėmis teigiamai paveikti nuo priklausomybių kenčiančių žmonių sveikatą ir dvasinę gerovę, skleisti žinią apie pagalbos priklausomiems asmenims galimybes bei mažinti stigmatizuojantį visuomenės požiūrį į priklausomybės ligą.

Parodoje Pamėnkalnio galerijoje pristatomi menininkų kūriniai, įkvėpti asmeninių istorijų, kurias nuo įvairių priklausomybių sveikstantieji užrašė kūrybinio rašymo dirbtuvėse. Dirbtuvių vadovas rašytojas Vidas Dusevičius pasakoja, jog per keturis birželį priklausomų asmenų bendruomenėje „Aš esu“ įvykusius susitikimus ir pokalbius atsirado visas pluoštas „mano istorijų“, kuriose bendruomenės nariai dalijasi savo kasdienybės džiaugsmais ir rūpesčiais, liūdi, prisimena, pasakoja, juokiasi, svajoja, svarsto kaip gyveno, dabar gyvena ir kaip norėtų gyventi ateityje. „Juk kai pasakojame istorijas, atrandame save. Ir kai klausomės ar patys jomis dalijamės – istorijos keičia mus. Penkiolika Lietuvos menininkų skaitė šias istorijas, jose ieškojo „savo istorijos“ atspindžių ar nuotrupų, to kas rūpi, užkliudo, paliečia. Ar tiesiog eilėraščio nuotaikos, gal ryškesnės frazės, ar įdomesnio sakinio. Taip „Aš esu“ bendruomenės narių pasakojimai, jų istorijos ir jų gyvenimo fragmentai virto tapybos, video, fotografijos ir kitais meno kūriniais. Galbūt „jos“ ar „jo“ istorija yra ir mano ar mūsų istorija“.

Parodos menininkai: Jovita Aukštikalnytė-Varkulevičienė, Antanas Dubra, Robertas Gritėnas, Dovilė Gudačiauskaitė, Jurgita Juodytė, Andrius Kviliūnas, Sigita Maslauskaitė, Rimantas Milkintas, Visvaldas Morkevičius, Yana Ross, Jelena Škulienė, Ula Šimulynaitė, Rusnė Šimulynaitė, Audra Vau (Vaupšienė), Andrius Zakarauskas.

Projekto kuratoriai: Andrius Zakarauskas, Vidas Dusevičius.

Rėmėjai: LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga.

Iliustracija: Andrius Zakarauskas. DOUBLE L BRUSHSTROKE.

APIE PARODĄ SKAITYKITE:
 

Algimantas Patamsis. ANAPUS ŠVYTĖJIMO
2017 06 27 - 2017 07 11

Birželio 27 d., antradienį, 18 val. Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g. 1, Vilnius) atidaroma keramiko Algimanto Patamsio kūrybos paroda „Anapus švytėjimo“. Paroda vyks iki liepos 11 d.

A. Patamsis – vienintelis Lietuvos dailininkas, kuriantis kristalinės glazūros kūrinius, pasižyminčius estetiškais ir subtiliais paviršiaus efektais. Parodos lankytojai turės galimybę išvysti naujausius autoriaus darbus, sukurtus šia įnoringa ir unikalia keramikos meno technika.

Savo kūryboje A. Patamsis teigia bandantis atrasti kelią į gamtos ir dvasios harmoniją. „Visa apimanti Visata man yra gyvenimo ir kūrybos stimuliatorius, atskleidžiantis būties prasmę. Amato paslapčių įsisavinimas, nuolatiniai formos ir glazūros ieškojimai žadina vaizduotę ir leidžia kurti visiškai naują tikrovę.“

Keramikas Algimantas Patamsis 1979 m. baigė keramikos specialybę Valstybiniame dailės institute (dabar – Vilniaus dailės akademija). Nuo 1985 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Daugiau nei trisdešimt metų A. Patamsis gilinosi į keramikos technologiją. Pamėgęs kietąjį porcelianą, eksperimentavo, bandė įvairias porceliano masės sudėtis ir ypač susižavėjo kristaline glazūra – sudėtingiausia ir kaprizingiausia iš visų glazūrų. Vienas pirmųjų Lietuvoje pasirinkęs šią technologiją, A. Patamsis ją iki šiol tobulina. Sudėtingos technologijos procese išgaunamą kristalinę glazūrą kūryboje naudoja vos keli šimtai pasaulio keramikų. Iš jų – tik 2 lietuviai: Los Andžele (JAV) gyvenantis Kęstutis Mikėnas ir Vilniuje – Algimantas Patamsis.

Parodose dalyvaujantis nuo 1979 m., savo unikalius kūrinius pristatęs meno gerbėjams Lietuvoje ir užsienyje, šiandien A. Patamsis vertinamas kaip vienas geriausių keramikos technologijų žinovų ir savitas menininkas. 2005 m. keramikas dalyvavo pirmojoje tarptautinėje kristalinių glazūrų parodoje „Crystallines“, vykusioje Vallauris mieste (Prancūzija); 2013 m. – tarptautinio kongreso „Cristalls 2013” parodoje La Bisbal d’Empordà mieste (Ispanija). Tais pačiais metais surengė pirmąją personalinę kristalinės keramikos parodą „Ugnies snaigės“ Kėdainių krematoriume.

A. Patamsio parodą „Anapus švytėjimo“ iš dalies remia LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga. Parodos lankymas – nemokamas.
 
APIE PARODĄ SKAITYKITE:
 
 
Golden leafs | Marijos Repšytės pokalbis su Kunigunda Dineikaite
2017 06 16

 
Birželio 16 d. (penktadienį), 20 val. festivalio KULTŪROS NAKTIS metu, Pamėnkalnio galerijoje vyks tapytojos Kunigundos Dineikaitės parodos NOSTALGIA FOR PICTURE uždarymo renginys GOLDEN LEAFS. Menininkė Marija Repšytė kalbėsis su Kunigunda Dineikaite apie parodą, kūrinius ir idėjas, stirnas ir šikšnosparnius, įvykių nuotrupas ir vaizdų pasakojimus, tapybos „handwriting“ ir jūros tapymą miške.

Marija Repšytė (g. 1988) – menininkė, kurianti instaliacijas ir tekstus, rašanti parodų recenzijas, konstruojanti parodų architektūras. Menų studijos Vilniaus dailės akademijoje, Willem de Kooning meno akademijoje Roterdame (Olandija), Bergeno meno ir dizaino akademijoje (Norvegija). 2014 metais Bergeno meno ir dizaino akademijoje moderuotas pokalbis su Otolith group, tais pačiais metais buvo išspausdintas artnews.lt pokalbis su norvegų kuratoriumi Espenu Johansenu apie Terenceʼo Koh paroda “Sticks, stones and bones”, 2016 metais – pokalbis su menininku Žilvinu Landzbergu.

 
 

 

 
Galerija bus atvira nuo 20 iki 23 val.

Kartu naktinės ir galerijoje įsikūrusi kavinė ELSKA COFFEE. Kviečiame!

Daugiau informacijos apie festivalį:
http://kulturosnaktis.lt/
Kunigunda Dineikaitė. NOSTALGIA FOR PICTURE
2017 05 25 - 2017 06 17
 
Gegužės 25 d., ketvirtadienį, 18 val. Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g. 1, Vilnius) atidaroma Kunigundos Dineikaitės solinė kūrybos paroda „Nostalgia for Picture“. Paroda vyks iki birželio 17 d. Parodos kuratorė – Laima Kreivytė.

Marija Repšytė apie parodą:
„― Ką jūs atsimenate apie tą vakarą?
― Šeštadienis, apie pusė aštuonių, kelias eina per mišką, jau pradeda temti. Kažkas yra medžiuose, kažkas yra toje gilioje, žalioje spalvoje. Šnabždesiai, šnaresiai. Bandau įžiūrėti, bet viskas pradeda lietis... Tai tik peizažo vaizdas, ar kažkas daugiau... Šešėlis... Paviršius yra glotniai nutapytas tekstas. Tekstas, kuris man pasakoja istoriją, užduoda klausimus ir užsimina apie niuansus, kurie yra to vaizdo potekstėje. Kažkas yra ten, stebi mane...
― Peizažas ir objektas kartu, viename paviršiuje? Nesąmoningas aplinkos kadravimas: žiūrėjimas, stebėjimas, matymas. Kodėl ir kaip mes atsiduriame tam tikroje vietoje? Kodėl atrandame tam tikrą tašką aplinkoje, jį pastebime? Kas traukia dėmesį ten? Garsas, spalva, forma ar judesys? Prasilenkiantys vaizdai vienoje horizonto linijoje. Įvykių nuotrupos, raudonos silkės tapytojo darbe. Įtariamieji, įkalčiai. Blaškymaisi, klaidinantys raktai ir abejonės. Ar mes matome, ką norime matyti?“


Parodą iš dalies remia LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos dailininkų sąjunga.

Parodos laikas: 2017 05 25 – 2017 06 17.
Parodos atidarymas: 2017 m. gegužės 25 d. 18 val.
Galerijos darbo laikas: II-V 10-18, VI 10-16.
Parodos lankymas – nemokamas.


Jurgis Tarabilda. DON'T ASK WHY
2017 05 05 - 2017 05 19

Gegužės 5 d., penktadienį, 19 val. Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g. 1, Vilnius) atidaroma pirmoji vizualaus meno kūrėjo Jurgio Tarabildos solinė kūrybos paroda „Don’t Ask Why“. Parodoje pristatomi naujausi menininko kūriniai, kurie žiūrovus skatins įsitraukti į nesibaigiantį prasminį žaidimą.

„Manęs dažnai klausia: „Kodėl būtent taip sukūrei šį kūrinį?“ Sunku atsakyti, nes naratyvai mano kūryboje yra intuityvūs. Apie savo kūrinius galiu papasakoti savaip, bet šį kartą tai nėra išbaigta mano, kaip autoriaus istorija,“ – teigia J. Tarabilda. Autoriui svarbiu aspektu tampa suprantamos meninės kalbos atradimas tarp kūrinio ir žiūrovo. Pirmojoje personalinėje parodoje J. Tarabildos kūriniai įtrauks į pabaigos neturintį prasmių žaidimą. Autorius provokuos žiūrovus susikurti individualų pasakojimą, pasikliaujant kiekvieno asmenine patirtimi. „Šiuo atveju mano kūriniai tampa priežastimi kiekvienam žiūrovui dar kartą išgyventi asmeninę patirtį, emociją ar prisiminimą, nes patirtis padeda įprasminti konkrečių reiškinių suvokimą,“ – teigia J. Tarabilda.

Vizualaus meno kūrėjas J. Tarabilda pasirenka atspindėti individo išorinį pasaulį, aplinką, kurioje jis egzistuoja, kurioje vyksta jos socialiniai pokyčiai. Menininkas pateikia asmenines įžvalgas apie lengvai atpažįstamas žmogaus gyvenimo detales, kasdienes situacijas. Jos kūriniuose išgyvena netikėtas transformacijas, kurios pakreipiamos joms neįprasta, galbūt net nuo realybes nutolusia linkme. Subtiliomis formomis autorius neestetiškiems daiktams ar medžiagoms suteikia išgalvotą estetiką ir kūriniuose derina tai, kas juokinga ir rimta, realu ir absurdiška.

Parodą iš dalies remia: Converse, LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga.

Jurgio Tarabildos paroda „Don‘t Ask Why“ yra Dailininkų sąjungos galerijos projekto „Rytojaus horizontai“, skirto palaikyti ir skleisti jauną profesionalią kūrybą Lietuvoje, dalis.
Parodos atidarymas vyks 2017 m. gegužės mėn. 5 d. 19:00 val. Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g. 1, Vilnius). Paroda vyks iki gegužės 19 d. Parodos lankymas – nemokamas

APIE PARODĄ ŽIŪRĖKITE:
 
 
APIE PARODĄ SKAITYKITE:
 
«««  1  2  »»»